Ventilationsmontör till tryggt familjeföretag

Ventilationsmontör till tryggt familjeföretag

Harri Hynynen Ventilation & Bygg är en trygg arbetsplats och ett familjeföretag med 20 anställda. Vi är en underentreprenör, till större byggprojekt i Stockholmsområdet, som erbjuder en helhetslösning för både montering och isolering inom ventilation. 

Företaget är på en tillväxtresa och söker löpande nya montörer och isolerare med erfarenhet inom ventilation.

Som ventilationsmontör på Harri Hynynen Ventilation arbetar du självständigt med eget ansvar. Vi söker både erfarna montörer men också dig som vill lära dig. Då vi är ett litet familjeföretag med stabila kunder har du stora möjligheter att ta eget ansvar och påverka verksamheten i stort. 

OBS! För att klara av arbetet behöver du vara fysiskt frisk och stark. Det förekommer att du arbetar i trånga utrymmen.

Krav

  • Minst 1 års erfarenhet av att arbeta med ventilationsmontering och isolering
  • Kan arbeta självständigt efter ritning
  • Talar bra svenska och/eller engelska

Meriterande

  • Erfarenhet av att träna upp lärlingar
  • VVS- utbildning

Övrigt:
Start:
Omgående 
Arbetstider: 
40h i veckan med tidiga morgnar  
Placering: På byggarbetsplatser runt om i Stockholmsområdet
Anställningsform: Tillsvidare (6 månaders provanställning) med fast månadslön enligt kollektivavtal
Ansökan: Ansök här!

Rekryteringen av montör och isolerare till Harri Hynynen Ventilation & Bygg AB görs i samarbete med Tillväxt Botkyrka. Urvalet sker löpande och dina svar på ansökningsfrågorna ligger till grund för bedömning av din ansökan. 

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor