Taxichaufför sökes (Uber & Onecab)

Taxichaufför sökes (Uber & Onecab)

Om företaget
Originaltaxi drivs av Adil som började köra Uber-taxi för tre år sedan. Idag har företaget 20 bilar, och satsar på att öka till 40 bilar inom 2 år. Bilarna är nya Mercedes Benz med serviceavtal och allt man behöver för att köra taxi. Just nu söker Originaltaxi ytterligare taxiförare i sin tillväxt resa. Vi söker dig med taxiförarlegitimation (TLF) men också dig som är intresserad av att legitimera dig genom utbildning.

Om tjänsten
Som chaufför har du tillgång till en av bilarna 12 h per dag antingen mellan tiderna 06:00-18:00 eller 18:00-06:00. Du hämtar och lämnar bilen i Botkyrka, och kan själv påverka längden på dina arbetspass. Uppdragen kommer via Uber och Onecab. Lönen är provisionsbaserad, med möjlighet att tjäna över 50 tusen kronor per månad. 

Krav

  • Du tycker om att köra bil och har körkort minst 2 år.
  • Du håller tider och är ordningsam och service-minded.
  • Du talar svenska och helst även engelska. 


Vi söker främst förare med taxi-legitimation, men om du inte har det så kan vi hjälpa utbildning

Klicka här för att söka tjänsten!

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor